EN CZ

Školy a organizace pracující s dětmi

Dopřejte svým žákům ty pravé zážitky! Za nejnižší ceny.

Na základě objednávky nabízíme vstup na naše atrakce v libovolném čase.
Rezervace termínu probíhá telefonicky na +420 739 664 450.
Nabízíme několik atrakcí a tras. Pokud si nejte jistí, co je pro vaši skupinu nejlepší, rádi Vám poradíme s výběrem. Obecně doporučujeme pro školy základní trasu "Šimpanz. Přečtěte si popis atrakcí a prohlédněte ceník!
Doporučujeme skupiny 25 osob. Větší skupiny se mohou rozdělit na dvě části. První začně v Lanovém bludišti Opičárna, druhou v případě zájmu zabavíme doprvodným programem a poté se obě skupiny vymění. Doprovodný program je za příplatek (cena dohodou).
Pro návštěvu skupiny u nás si vyhraďte zhruba 2-3 hodiny času. Přesný čas nelze určit a záleží na velikosti skupiny, vybrané trasy a dalších faktorech.

Po příchodu do Lanového bludiště

 • Organizaci a odbavování účastníku přebírá instruktor, stejně jako odborný dohled.
 • Doprovodu tímto nekončí dozor a zodpovědnost za svou skupinu (především za dodržování pokynů).

Můžete si u nás zakoupit také upomínkové předměty a občerstvení (v podobě balené vody či oplatku).

Víte, že nabízíme také výlety na míru? Po domluvě Vám naplánujeme skvělý program pro celou třídu či táborovou výpravu!

Nejčastější otázky:

Musíme se objednávat? Jak moc dopředu?

 • Ano, musíte. Pro skupiny otevíráme extra. Objednávky volejte s dostatečným předstihem. Termíny se obvykle rychle plní. Myslete na to, že pro vás musíme zajistit provoz (např. správný počet instruktorů), a to někdy nejde ze dne na den. Čím dříve zavoláte, tím větší šance je, že vám vyjdeme vstříc.

Co když nevyjde počasí?

 • Lanové bludiště je možné navštívit skoro kdykoliv. Výjimku tvoří pouze bouřka, silný vítr a vydatný déšť. Pokud se přece jen rozhodnete na základě předpovědi či aktuálního stavu nedorazit, informujte nás o tom co nejdříve a domluvíme se na dalším postupu.

Musí lézt na překážkách všechny děti? Co když někdo nechce?

My nemůžeme a ani nedokážeme nikoho donutit lézt na překážky. Děti, které nepolezou, mohu čekat dole, ale je nutné, aby respektovali pokyny instruktorů. Tyto děti zůstávají na starost doprovodu (např. učitelům). V případě zájmu pro ně můžeme vytvořit doplňkový program za příplatek.

Co když to děti nezvládnou, zaseknou se?

 • Pro tyhle případy máme jasně nastavený tzv. evakuační plán. Jsme tedy schopni účastníka dostat bezpečně a rychle na zem odkukoliv z trasy.

Spojte výlet se zážitkem v Lanovém bludišti Opičárna s aktivitami v okolí.

 • Túra na Lysou horu (1.323 m. n. m.) - nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd – 5,7 km.
 • Smrk - hora se nachází přibližně 8,5 km jižně od Ostravice.
 • Přehrada Šance - vybudována v letech 1964 - 1969 – 10 km.
 • Naučná stezka Lysá hora - má na trase dlouhé 16,5 km celkem 15 zastávek a 2 doplňující info panely na vrcholu u meteorologické stanice.
 • Obrázková cesta Samčanka - Javořina - na obrázkovou cestu, netradiční a ojedinělou stezku, která vznikla v 50. létech minulého století pro potěšení.
 • Naučná stezka Javořina - Němčanka - Samčanka - navazuje na obrázkovou cestu a společně s ní tvoří okruh dlouhý cca 9 km.
 • Dřevjanka U Zbuja - původní beskydská usedlost z roku 1836, ležící v lokalitě NA BÍLÉM v obci Malenovice, Slezsko. Do roku 1998 se na místním gruntu hospodařilo.
 • Bučací vodopády - v kotli Bučacího potoka, v nadmořské výšce cca 800 m se nachází Bučací vodopády, jedny z největších kaskádových vodopádů.
 • A spousta dalšího.